Наш Клуб‎ > ‎

НовиниКоронація слова 2017. Інтерв'ю з експертом

опубліковано 23 лип. 2017 р., 06:15 Святослав Чирук   [ оновлено 23 лип. 2017 р., 06:31 ]

Конкурс рукописів та кіносценаріїв "Коронація слова" у товаристві українських письменників по праву вважається найбільшою подією року. За 17 років свого існування він здобув великий авторитет як серед читачів, так і серед видавців. Останні приймають дієву участь в роботі журі, оскільки це шанс знайти молодого і талановитого автора і, до того ж, розмістити на обкладиці книги лого конкурсу, яке засвідчує, що це дійсно якісний роман вартий вашої уваги. Орієнтуючись на масову літературу, конкурс не обходить увагою і сучасну українську фантастику, що, звісно, не може не тішити. 2017 р. став особливо плідним для фантастів, що засвідчує зацікавлення фантастикою на українському книжковому ринку. Нам вдалось поспілкуватися з одним із експертів, які приймали участь у відборі фантастичних творів на цьогорічному конкурсі та поговорити про загальні враження і те, на що варто звертати увагу авторам, коли вони подають свої твори на конкурс.

Більш докладно почитати про ці та інші питання можна в нашому матеріалі "Коронована фантастика 2017. Погляд зсередини". Сподіваємося, що він стане вам при нагоді та надихне надіслати свої твори на конкурс.

Фантастика на літературному конкурсі «Коронація слова – 2017»

опубліковано 17 черв. 2017 р., 01:25 Святослав Чирук   [ оновлено 17 черв. 2017 р., 01:25 ]

    Найбільший літературний конкурс країни підбив підсумки: оголошено кращі твори, вручено премії, спецвідзнаки та дипломи. Цього року серед розмаїття жанрів яскравою зіркою спалахнула фантастика, особливо піджанр «фентезі», зібравши майже десяток нагород. Наступний етап – це пошук видавців для переможців, щоб їхні твори могли почитати якнайбільше людей. Про те, чим запам’яталася цьогорічна «Коронація» читайте ТУТ.

Тематичні програми з фантастики на «Книжковому Арсеналі»: заходи від «Польського інституту у Києві» та проект «Еней Versum»

опубліковано 3 черв. 2017 р., 04:19 Святослав Чирук   [ оновлено 3 черв. 2017 р., 04:24 ]

    Цьогорічний «Книжковий Арсенал» запам’ятався одразу двома тематичними програмами з фантастики. Одна з них організована «Польським інститутом у Києві» була присвячена новинкам польської фантастики. Разом із почесним гостем фестивалю – письменником Пйотром Гочєком. говорили також й про феномен «вибуху» польської фантастики.

    Друга тематична програма з фантастики отримала назву «Еней Versum». Її організаторами виступили ТО «Зоряна Фортеця» та «Літерра». У рамках проекту відбулося 4 дискусії про українську міфологію, козацьке фентезі, а також гумор та гастрономію у фантастичній літературі.

    Нам приємно повідомити, що на цьогорічному «Книжковому Арсеналі» відбулася перша презентація альманаху україномовної фантастики «Das ist fantastisch!» та «Клубу любителів україномовної фантастики» у рамках дискусії про фантастичних козаків. Ми вдячні всім, хто туди дійшов, не зважаючи на труднощі, пов’язані з посиленими заходами безпеки (як раз у той самий час на фестиваль завітав Президент), та Олегу Сіліну за запрошення на цю дискусію.

    Докладніше про тематичні проекти з фантастики на «Книжковому Арсеналі» читайте ТУТ.

«Книжковий Арсенал-2017»: новинки україномовної фантастики та анонси вітчизняних фантастичних фільмів

опубліковано 3 черв. 2017 р., 02:43 Святослав Чирук   [ оновлено 3 черв. 2017 р., 02:44 ]

 

   Наприкінці травня в столиці пройшла найбільша книжкова подія першого півріччя – «Книжковий Арсенал». Впродовж 5 днів на понад 10 локаціях лектори та письменники розповідали про новинки та чутки зі світу книговидання. Знайшлося місце й для розмов про вітчизняне кіно, зокрема, про містику та фентезі.

    У цьому репортажі читайте про презентації книжок Дари Корній, Олександра Ірванця та молодих авторів; дискусії у світі фантастичної літератури; успіхи вітчизняної мультиплікації та плани щодо екранізації українських авторів-фантастів. Детальніше про «Арсенал» читайте ТУТ.

Вийшла збірка горор-оповідань "Свині"

опубліковано 1 черв. 2017 р., 13:31 Святослав Чирук   [ оновлено 1 черв. 2017 р., 13:31 ]

До уваги тих, хто любить полоскотати нерви. Фензін "Підвал" видав нову збірку горор-оповідань - "Свині". До збірки увійшло 12 текстів різних авторів. Моторошні історії, жахіття і, звісно ж, потойбічні сили. Все це можна зустріти на сторінках нового видання. Як завжди зручний формат та оригінальне оформлення (можливо, дещо неприємне, але жанр зобов'язує).

Ціна збірки - 65 грн. В ціну закладений фонд для наступної збірки та на волонтерську допомогу.

ЩОДО ПОКУПКИ КНИГИ - звертайтеся на МЕЙЛ hellowin_ua@ukr.net

В темі листа зазначте слово "Свині". Оплата - на картку (вкажуть у приватному повідомленні). Після оплати - бажано дати скріншот проплати, або фотку (скан) чека, ну або точну дату і час проплати.

Видавці дякують усім читачам та прихильникам і пропонують викладати у фейсбук фото зі збіркою.

Повний текст оголошення тут:
https://www.facebook.com/fanzinpidval/posts/1896201583983492

Каталог фантастики початку 2017 року оновлено!

опубліковано 31 трав. 2017 р., 00:36 Святослав Чирук   [ оновлено 31 трав. 2017 р., 00:36 ]

    Ми вже анонсували Каталог новинок фантастики початку 2017 року, який збиралися вести та доповнювати до «Книжкового Арсеналу». Фестиваль допоміг розширити його на кілька десятків найменувань (для зручності всі доповнення подаються наприкінці списку).

   Отже представляємо вам перелік фантастичних видань (фантастики, коміксів, дитячої фантастики тощо), який вже можна шукати в книгарнях вашого міста.

    Подивитися оновлений каталог можна ТУТ.

До "Книжкового Арсеналу" вийшов перший номер альманаху "Summa Fantastykі"

опубліковано 30 трав. 2017 р., 04:31 Святослав Чирук   [ оновлено 30 трав. 2017 р., 04:31 ]

    Перший випуск безкоштовного альманаху сучасної польсьської фантастики "Summa Fantastykі", видається за підтримки "Польського інституту в Києві". За словами редакції, ідея альманаху народилася напередодні цьогорічного «Книжкового Арсеналу», який мали відвідати два знаних польських фантасти – Яцек Комуда та Пйотер Гочєк (за фактом був лише пан Гочєк). Аби підживити інтерес до гостей, було вирішено випустити невеличкий журнал, де можна було б почитати їхні оповідання в перекладі на українську мову, а також невеличкий екскурс у польську фантастику.

    У номері - стаття Володимира Арєнєва "Сучасна польська фантастика: чи існує життя після "Відьмака"?", оповідання Пйотра Гочека "Танк" (його вже давно хотіли перекласти українською) та уривок із твору Яцека Комуди "Єрусалим" . Наклад 2000 прим., формат А4.

    Наразі невідомо, чи побачимо ми № 2, проте дуже хочеться на це сподіватися.

Анонс новинок фантастики: Лем, Аберкромбі, Азімов, Віндем, Пратчетт та інші

опубліковано 30 трав. 2017 р., 04:16 Святослав Чирук   [ оновлено 30 трав. 2017 р., 05:29 ]

    На початку року видавці поділилися інформацією про ті книги "класичної" фантастики, які  збираєтюся публікувати найближчим часом.

    Видавець Богдан Будний (видавництво "Навчальна книга - Богдан") анонсував зміст п’ятого, останнього тому з циклу «П’ятикнижжя Лемове». До книги увійдуть такі твори:

· «Високий замок»
· Ранні оповідання та поетичні твори
· «Людина з Марса»
· «Шпиталь»

    Обкладинка до книги у розробці, над нею, як і над трьома попередніми, працюють українські художники.

    Пан Богдан порадував шанувальників Лема ще однією чудовою новиною: видавництво «Навчальна книга – Богдан» планує запустити ще одну пенталогію творів Станіслава Лема, куди увійде есеїстка, нон-фікшн та інші твори автора. Нова пентологія виходитиме у серії «Лемові Леми», в якій нещодавно вийшла книжка «Колотнечі з приводу всесвітнього тяжіння: так сказав Лем. Бесіди Станіслава Лема зі Станіславом Бересем».


    Багато фантастики планує надрукувати видавництво "КСД". Так, у 2017 р. читачі зможуть почитати українською "Фундацію" Айзека Азімова, "День триффитів" Джона Віндема, а під кінець року вийде "Брама" Фредеріка Пола. Окрім того, або наприкінці 2017 р., або на початку 2018 р. також має бути опубліковано роман Наомі Новік "Ті, що не мають коріння" (робоча назва). Просочується інформація про плани КСД і на наступний рік. Придбані права на даркфентезі Аберкромбі.


    Як вже відомо, до «Львівського Форуму видавців» світ побачать 2 книжки Террі Пратчетта українською від "ВСЛ": «Колір магії» та «Правда». До кінця року вийдуть ще 2 романи: «Рівні можливості» та «Мор – учень Смерті». А вже у 2018 році друком вийдуть ще 3 книжки: наступні у серії про Ринсвінда («The Light Fantastic»), Смерть («Reaper Man») та Відьом ("Wyrd Sisters").

    Представниця «ВСЛ» зазначила: «Зараз є права на 7 книг. Це те, про що я можу говорити твердо. Є угоди й терміні їх виконання. Ми їх зробимо. Є наміри працювати з усією серією, щоб весь Пратчетт українською побачив світ».


    У видавництві "Рідна мова" планується вихід ще 4 коміксів від «DC»: «Бетмен: Тихо», «Суд Сов», продовження «Ліги Справедливості» та перша книга «Флешу».

Комікси на «КиївКомікКон-2017»: український переклад «DC», презентація «Волі» та нові вітчизняні проекти

опубліковано 29 трав. 2017 р., 06:16 Святослав Чирук   [ оновлено 29 трав. 2017 р., 06:16 ]

    «КиївКомікКон» промайнув швидко та дуже насичено. Окрім косплеєрів, презентацій книжок та зустрічей із письменниками, фестиваль запам’ятався цілою низькою заходів, присвячених коміксам. Окрема зала була відведена під виставку-продаж графічних романів та майстер класи від художників, на головній сцені відбулася театралізована вистава-презентація коміксу «Воля» та перша презентація українського перекладу коміксів про Бетмена та Супермена, в окремому лекторії коміксисти розповідали про свої нові проекти, якими вони збираються радувати читачів уже найближчим часом. Більш детально про україномовні комікси на «КиївКомікКон» читайте ТУТ.

«КиївКомікКон-2017»: презентація «Дюни» та новинок українського фентезі, свіжі новини про український переклад Террі Пратчетта

опубліковано 29 трав. 2017 р., 04:32 Святослав Чирук   [ оновлено 29 трав. 2017 р., 04:32 ]

    «КиївКомікКон» зібрав під одним дахом косплеєрів, любителів фантастики, письменників та видавців. На фестивалі можна було не тільки переодягтися улюбленим героєм, а й послухати цікаві лекції та найсвіжішу інформацію про новинки україномовної фантастики. Першу частину репортажу з цьогорічного «КиївКомікКону» присвячено літературі та косплею. У другій частині читайте про комікси українською. Почитати про книжки та подивитися фотозвіт можна ТУТ.

1-10 of 144