Наш Клуб‎ > ‎

Новини



Дитяча та підліткова фантастика. Соцопитування

опубліковано 17 трав. 2020 р., 15:21 Святослав Чирук   [ оновлено 17 трав. 2020 р., 16:23 користувачем Ия Новицкая ]

Самоаналіз - річ важлива. Це стосується і фантастики. Нам потрібно знати, хто, скільки і що читає, на що звертає увагу. Потрібно як любителям фантастики, так і видавцям, бо це і цікаво і корисно. Гарну спробу такого аналізу для дитячої та підліткової фантастики зробила Анастасія Дідух. В проведеному нею опитувані взяли участь 300 читачів, здебільшого учасників таких спільнот, як "Фантастика в Україні", "Альманах україномовної фантастики", "Світ фентезі", "Зоряна фортеця", "Враження UA", "Літературині конкурси" та "Автори та читачі БУКНЕТ".

Тож, якщо вам цікаво дізнатися люди якого віку та якої статі найбільше читають дитячу та підліткову фантастику, на що звертають увагу при виборі книги, які книжки - вітчизняні чи перекладні - більше полюбляють читачі, радимо вам познайомитись зі статтею Анастасії Дідух


Топ-5 видань української альтернативної історії за останні 5 років

опубліковано 25 бер. 2020 р., 03:50 Святослав Чирук   [ оновлено 25 бер. 2020 р., 03:50 ]

У фантастиці безліч піджанрів. Дуже приємно коли ці піджанри розвиваються на українському ґрунті. Особливі взаємини в української фантастики з історією. Піджанр альтернативної історії один із найбільш розвинутих у вітчизняній фантастиці. Та якщо хтось сподівається почитати банальніісторії про попаданців - марно, їх у нас небагато. Все складніше й цікавіше.

Анастасія Дідух визначила п'ятірку самобутніх українських творів з альтернативної історії за останні п'ять років. При цьому автор задається питанням, чи стане "Заколот. Невимовні культи" Володимира Кузнєцова найкращим романом 2020 року?

Ознайомитися із переліком можна за ПОСИЛАННЯМ.

Анонси видавництва "Дім Химер" на перше півріччя 2020 р.

опубліковано 2 лют. 2020 р., 11:27 Ия Новицкая   [ оновлено 2 лют. 2020 р., 11:27 ]

Рік продовжується анонсами від українських видавців. Наразі пропонуємо ексклюзивну інформацію про новинки видавництва "Дім Химер".
Переглянути їхні плани на перше півріччя цього року можна ТУТ.

Топ-10 подій на ринку української фантастики-2019

опубліковано 9 січ. 2020 р., 08:05 Ия Новицкая   [ оновлено 9 січ. 2020 р., 08:07 ]


1.       Закрилися на невизначений термін фестивалі «Брама» та «Запорізька книжкова толока».

2.      До України приїхали відомі голлівудські актори, щоби зустрітися з фанатами: Предраг Бєлац (на «Київ Комік Кон»), Денні Трехо та Крістофер Ллойд (на «Комік Кон Україна»).

3.       Письменниця Світлана Тараторіна перемогла у номінації «Найкращий дебют» на міжнародному фестивалі «Єврокон» (за міське ретро-фентезі «Лазарус»), а найкращим видавництвом фантастики у Європі визнано «Видавництво Жупанського».

4.       Україну протягом року відвідали зарубіжні фантасти: Лукаш Орбітовський, Рафал Косік, Анна Каньтох, Роберт Веґнер (Польща), Маріам Петросян (Вірменія).

5.       Кількість коміксів, виданих українською у 2019 р., перевалила за 150 найменувань (за даними Ярослава Мішенова, ринок українських коміксів у 2019 зріс на 138%).

6.       З’явилася перша офіційна ліцензія українського коміксу закордоном. Так, у Польщі вийшов графічний роман «Мор» Андрія Данковича (польською „Zaraza”).

7.       Молоде видавництво «Дім Химер» (засноване наприкінці 2018) чудово зарекомендувало себе у випуску та промоції темної літератури. З-під їхнього мацака у 2019 р. вийшло майже 20 книжок від українських авторів.

8.       Видавництво «Рідна мова» представило нову серію «Сузір’я світів», в якій друкуватиме виключно фантастику. Першими ластівками в ній стали цикли Р Веґнера та Я. Ґжендовича.

9.       З’являється тенденція, коли автори розробляють настолки за своїми книгами та коміксами («Воля: Штурмовий загін», «Нурлінь» О. Деканя, "Герой горобець: Небезпечні пригоди" Р. Крижанівського).

10.   У прокат вийшло  багатсько фентезі-фільмів українського виробництва: сімейна казка «Тільки диво»,  чарівна історія «Поліна і таємниця кіностудії» з Жаном Рено, підлітковий ешен «Фокстер і Макс», а також багатостраждальний довгобуд – мультфільм «Клара і Чарівний дракон». До цікавинок можна додати епічну стрічку «Захар Беркут», в якій знявся відомий актор Роберт Патрік, і новорічну казку «Пекельна хоругва або Різдво козацьке» (формально вийшла 1 січня 2020 р., але попередні покази були ще взимку 2019 р.).

Анонс коміксів на 2020 р.

опубліковано 8 січ. 2020 р., 03:46 Ия Новицкая   [ оновлено 8 січ. 2020 р., 03:46 ]

Слідом за анонсом книг пропонуємо вашій увазі анонс коміксів на 2020 р. (звичайно, доволі приблизний, бо деякі проекти малюються роками і не мають точної дати виходу). Звісно, видавці відкрили далеко не всі карти, тож окрім згаданих коміксів протягом року будуть ще цікаві анонси.

Анонс новинок фантастики на 2020 р.

опубліковано 2 січ. 2020 р., 12:58 Ия Новицкая   [ оновлено 2 січ. 2020 р., 12:58 ]

Новий рік починається з анонсів!

За посиланням зібрані книги, які офіційно анонсували вітчизняні автори та видавці. Перелік далеко не повний, бо багато цікавих проектів тримаються у секреті і будуть анонсуватися протягом року. Але вже можна обирати книжки на свій смак.

Букфорум - 2019

опубліковано 29 вер. 2019 р., 17:27 Святослав Чирук   [ оновлено 29 вер. 2019 р., 17:27 ]

Відгримів Букфорум-2019. Для фантастів та фенів подія стала особливо знаковою, оскільки це - можливість і привід зібратись разом, поговорити, подискутувати, поділитись враженнями. Особливо відчутно це за відсутності власних фантастичних конвентів. Про що конкретно говорили та що презентували читайте більше у спеціальному матеріалі.

"Карнівал Роу" міське ретро-фентезі, яке варто подивитися

опубліковано 9 вер. 2019 р., 05:21 Ия Новицкая   [ оновлено 9 вер. 2019 р., 05:21 ]

Цього року виходить багато цікавих фентезі-серіалів: "Добрі передвісники" за мотивами роману Т. Пратчетта та Н. Ґеймана, третій сезон "Дивних див", хуліганські "Пацани". Але зараз мова піде про ретро-детектив, загорнутий у шати міського фентезі. Серіал "Карнівал Роу" йшов до глядача кілька років і втілився у дуже атмосферному містичному антуражі.
У головних ролях - Орландо Блум і Кара Девіль.
Чому ми радимо не пропускати цю історію ЧИТАЙТЕ У ВІДГУКУ.

Програма заходів з фантастики на Львівському «BookForum-2019» (17-22 вересня) (ОНОВЛЕНО!)

опубліковано 14 серп. 2019 р., 04:59 Ия Новицкая   [ оновлено 16 вер. 2019 р., 03:41 ]


Цього вересня у Львові пройде найбільший в Україні книжковий фестиваль "BookForum". У програмі серед іншого багато заходів, присвячених фантастиці і фантастичній літературі. Переглянувши програму, ми відібрали ці тематичні заходи, аби відвідувачам було зручно зорієнтуватися.
  • Близько 100 заходів із фантастики: дискусій, презентацій, перформансів.
  • Із зарубіжних гостей будуть: Лукаш Орбітовський (Польща), Рафал Косік (Польща, дитячий автор), Маріам Петросян (Вірменія)
  • Багато презентацій коміксів
  • Програма з фантастики буде доповнюватися і уточнюватися до відкриття фестивалю, але вже можна вибирати дні і планувати відвідати Львів.
Перед початком фестивалю програму оновлено. Блакитним позначено нові заходи, або заходи, в яких змінився час проведення.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ОНОВЛЕНУ ФАНТАСТИЧНУ ПРОГРАМУ ФЕСТИВАЛЯ МОЖНА ТУТ

З повною програмою фестивалю можна ознайомитися тут: https://bookforum.ua/events/

Новинки фантастики від «КМ-Букс» до BookForum 2019

опубліковано 12 серп. 2019 р., 04:13 Ия Новицкая   [ оновлено 12 серп. 2019 р., 04:13 ]


1-10 of 222