Наш Клуб‎ > ‎

НовиниЕскізи майбутнього на "Книжковому Арсеналі" - 2018

опубліковано 27 черв. 2018 р., 04:00 Ия Новицкая   [ оновлено 27 черв. 2018 р., 04:01 ]

    Місяць тому відгримів «Книжковий Арсенал» - найбільша літературна подія першого півріччя. Темою фестивалю стали «Ескізи майбутнього», тож не дивно, що чимало заходів було присвячено фантастиці. Окрім презентацій книжок, дискусій та розмов із зарубіжними гостями, справжньою окрасою фестивалю стала виставка «Метрополіс», присвячена однойменному фільму, а також тому, як люди, що жили 100 років, тому уявляли майбутнє. Про фантастичні події на «Арсеналі» читайте у збірці нарисів за посиланням.

Відгук на комікс "Княжа воля"

опубліковано 26 черв. 2018 р., 04:46 Ия Новицкая   [ оновлено 26 черв. 2018 р., 04:48 ]

    Новинка цього літа – дитячий комікс «Княжа воля» оповідає про пригоди хом’ячків, що мутували на Чорнобильщіні і розвили цивілізацію до рівня Київської Русі. Над його створенням працювала та ж команда, що подарувала нам стімпанк-дизельпанк комікс «Воля». Про враження від бойових хом’ячків читайте ТУТ.

Новини фантастики з книжкових фестивалів 2018 р. (перше півріччя)

опубліковано 23 черв. 2018 р., 06:45 Ия Новицкая   [ оновлено 23 черв. 2018 р., 06:47 ]


    У цьому дописі зібрані основні новини про видання фантастики, що звучали на «Книжковому Арсеналі» (і зовсім трохи інформації з «Київ Комік Кону»).

    Отже, «Видавництво Жупанського» презентувало робочі варіанти обкладинок до серії фантастики «Ad Asta». Першими у ній вийдуть: П. Воттс «Сліпобачення», Д. Сіммонс «Терор» та перший том короткої прози Ф. Діка. Всі ці книжки мають бути вже у вересні. Окрім цього видавець Олексій Жупанський анонсував вихід книг Н. Стівенсона «Snow crash» та П. Андерсона «Вартові часу».

    У «КМ-Букс» триває робота над перекладом нової книги Н. Геймана – «Океан у кінці стежки».

    За сприяння «Інституту Гете в Україні» влітку мають вийти одразу 4 підліткові антиутопії від німецьких авторів: Ш. Кернер «Світлокопія» («ВСЛ»), М. Зонтагг «Сканери» («Discurus»), Б. Б’єрг «Ауергаус»(«Видавництво»), К. Брандіс «Фрістайлерка» («Книголав»).

    З’явилася також нова інформація про вихід раніше анонсованих книжок. Так, роман Володимира Арєнєва «Дитя песиголовців», що зараз вийшов у колекційному оформленні, восени має бути перевиданий видавництвом «АССА». Переклад-довгобуд Я. Дукая «Крига» має з’явитися в «Астролябії» вже у липні. До кінця літа мають надрукувати «Ендіміон» Д. Сіммонса («Навчальна книга – Богдан») у серії «Горизонти фантастики» та з кимось вподобаними «диванними» обкладинками. Вихід ще однієї очікуваної новинки цього видавництва – Ч. Мєвіль «Вокзал загублених снів» - потроху відкладається з вересня на більш пізній термін.

    Ну, і «Видавництво Старого Лева» продовжить друкувати Т. Пратчетта. За чутками наступною має бути книга «Wyrd sisters» - продовження «Права на чари», у роботі також цикл про «Варту».

Відгук на кіберпанк Цезарія Збєшховського "Голокост F"

опубліковано 18 черв. 2018 р., 03:17 Ия Новицкая   [ оновлено 18 черв. 2018 р., 03:20 ]

    

    Нещодавно у «Видавництві Жупанського» вийшла незвична фантастика – польський кіберпанк із прицілом на релігійну літературу та філософію. Автор новинки – Цезарій Збєшховський, для якого українське видання стало першим перекладом книги взагалі. Під обкладинкою окрім самого роману «Голокост F» можна почитати оповідання автора, які допомагають краще зрозуміти світ. Про враження від книжки читайте за посиланням.

Українські комікси 2018 року. Тенденції першого півріччя

опубліковано 10 черв. 2018 р., 12:30 Ия Новицкая   [ оновлено 10 черв. 2018 р., 12:31 ]

    Пропонуємо вашій увазі трохи суб’єктивних і дуже оптимістичний огляд ринку українських коміксів за перше півріччя 2018 року. У ньому ми розглядаємо тенденції у царині вітчизняних коміксів за тематикою, жанрами, ціною, і доходимо висновку, що процес зростання триває, і майбутнє у коміксів доволі світле. У статті також наведено перелік україномовних коміксів, що вийшли від початку 2018 р., і тих, що тільки анонсовані.

Почитати про українські комікси можна ЗА ПОСИЛАННЯМКаталог грецької фантастики за 2017-2018 рр.

опубліковано 8 черв. 2018 р., 06:27 Ия Новицкая   [ оновлено 8 черв. 2018 р., 06:29 ]

    Що ми знаємо про грецьку фантастику? Чесно кажучи, дуже мало. Тому особливо приємно, що гостею цьогорічного «Книжкового Арсеналу» стала письменниця Іоанна  Буразопулу. Зустріч із нею організував «Грецький фонд культури» (м. Одеса) і в якості бонусу випустив невелику брошуру, яка містить УКРАЇНОМОВНИЙ Каталог грецької фантастики за 2017-2018 рр. Ми впевнені, що інформація з нього може бути цікава та корисна вітчизняним видавцям, знавцям фантастики та просто любителям літератури, яким цікаво дізнатися про Європейських авторів. Тож із дозволу «Грецького фонду культури» відтепер ви можете ознайомитися з цією брошурою на нашому сайті.

    Переглянути та завантажити Каталог можна ЗА ПОСИЛАННЯМ

Книжкова поличка до «Арсеналу» 2018

опубліковано 29 трав. 2018 р., 02:58 Ия Новицкая   [ оновлено 29 трав. 2018 р., 08:58 ]

    Весна закінчується, а найбільший книжковий фестиваль столиці тільки починається. Під нього вже традиційно вийде багато новинок фантастики. Протягом останнього місяця ми відслідковували анонси книжок, «наповнюючи» книжкові полиці, і зараз готові представити їх вам. Зверніть увагу, якщо серія книг оголошувалася поступово, книги одного циклу можуть опинитися на різних полицях (як це сталося, наприклад, з циклом «Звіродухи»). Дана добірка ілюструє новинки фантастики (фентезі, антиутопій, казок тощо), які можна придбати на «Арсеналі» або у книгарні вашого міста.

    Зарубіжна фантастика: полиці № 1, 3, 5, 7, 9

    Українська фантастика: полиці № 2, 6, 8,

    Комікси: полиці № 4, 10

    Змішані полиці української і зарубіжної літератури: № 11, 12
Фани, загальний збір! 19-20 травня відбудеться Kyiv Comic Con

опубліковано 8 трав. 2018 р., 01:15 Ия Новицкая   [ оновлено 8 трав. 2018 р., 01:21 ]


    Наступними вихідними відбудеться найбільший у країні фестиваль масової культури «Київ Комік Кон». На глядачів традиційно чекатиме безліч майданчиків, аби цікаво провести час. Зокрема, безперервно працюватимуть два лекторії та кінозал, в якому проходитимуть ексклюзивні покази фільмів, а наймасштабніші презентації відбудуться на головній сцені.

    І це ще не все: на фестивалі відкриється алея художників, де можна поспілкуватися з вітчизняними авторами та придбати їхню продукцію, для геймерів та любителів настолок буде організовано окремий простір, в якому можна весело провести час, окрім того на фестивалі працюватиме ярмарок гік-атрибутики, фотозони та фудкорт.

    А найголовніше, що робить атмосферу «Комік Кону» особливою, - на фестиваль з’їдуться косплеєри з усієї країни, щоби здивувати присутніх неймовірними костюмами та похизуватися талантами на великій сцені під час косплей-дефіле.

    Програма фестивалю постійно оновлюється. Слідкувати за її наповненням можна на офіційному сайті. Також там можна придбати квитки на фестиваль.

http://comiccon.kiev.ua/

    А ось так виглядав минулорічний «Київ Комік Кон» (фото «Клуб любителів україномовної фантастики):


"Книжковий Арсенал - 2018" повна програма заходів із фантастики

опубліковано 26 квіт. 2018 р., 10:19 Ия Новицкая   [ оновлено 26 квіт. 2018 р., 11:16 ]

    Темою фестивалю став «Проект майбутнього», тож за нашим улюбленим жанром буде багато заходів.

    До України завітають кілька цікавих іноземних фантастів. Зокрема, у середу можна буде зустрітися з нідерландським письменником Томасом Олде Хьолвелтом, автором горору «Відьма», а також зі Сйоном – ісландським автором, що презентуватиме свій магічний реалізм «Дитя землі». У четвер та п’ятницю відвідувачі фестивалю зможуть поспілкуватися з Іоанною Буразопулу – маловідомою в нашій країні фантасткою з Греції. У п’ятницю та суботу «Арсенал» відвідає Цезарій Збєжховський – польський автор, що працює у жанрі кіберпанку. До речі, роман пана Цезарія незабаром вийде українською у «Видавництві Жупанського».

    Спеціальна програма з фантастики від ЛО «Зоряна фортеця» отримала прикольну назву #тижфантаст. Вона передбачає щоденні цікаві дискусії та зустрічі з вітчизняними авторами. Зокрема, у рамках цієї програми відбудеться презентація новинок української фантастики, говоритимуть про коротку прозу, фентезі, альтернативну історію та спробують, врешті-решт, зрозуміти, чи можуть фантасти передбачати майбутнє?

    Окрім тематичних заходів на «Книжковому Арсеналі», як завжди буде багато презентацій книжок, які можна не тільки придбати першими, а й підписати у автора. Повна програма фестивалю (доповнюватиметься і оновлюватиметься) доступна ТУТ.
Розклад заходів на квітневих книжкових фестивалях ("Книжкова толока" м. Маріуполь та "Маестро" м. Черкаси)

опубліковано 13 квіт. 2018 р., 08:05 Ия Новицкая   [ оновлено 13 квіт. 2018 р., 08:06 ]

    Розпочинається пора весняних книжкових фестивалів. Вже наступними вихідними, 14-15 квітня, у Маріуполі вперше пройде "Книжкова Толока". На зустріч із читачами приїде й чимало фантастів: зокрема, Макс Кідрук, Дара Корній, Ярина Каторож, Наталка Ліщинська та багато хто ще (перелік можна подивитися нижче). А ось з повною програмою фестивалю можна ознайомитися за посиланням: http://m.toloka.net/programm/

    Наступного тижня (з 20 по 22 квітня) відбудеться фестиваль "Маестро" у м. Черкаси. У програмі багато заходів, присвячених фантастиці, а саме: зустрічі з письменниками М. Кідруком, Д. Корній, Я. Каторож та ін., а також цікаві лекції-дискусії від ЛО "Зоряна фортеця" та журналу "Світ фентезі". З повною програмою фестивалю можна ознайомитися за посиланням: http://cherkasybookfest.org.ua/program.pdf

    Традиційно ми відібрали з програм фестивалів ті заходи, що мають відношення до жанру фантастики, щоби зорієнтувати шанувальників цього жанру.


1-10 of 179