Статті‎ > ‎

Анонс новинок фантастики 2018

Анонс новинок фантастики 2018

    Зробивши Каталог україномовної фантастики, ми підвели своєрідні підсумки цього року, що відзначився шаленим сплеском коміксів. А зараз поговоримо про плани видавців на наступний рік.

    Можемо з упевненістю сказати, що україномовних коміксів  і далі більшатиме. Видавництво «Рідна мова», яке придбало права на комікси «DC», запланувало випускати по книзі на місяць (!). Свій асортимент вони розширять за рахунок лінійки «Vertigo». У 2018 р. мають вийти такі знакові комікси, як «Вартові» («Хранителі»), «Проповідник» та «Повернення Темного лицаря».

    Першу офіційну продукцію від «Marvel» анонсували «КМ-Букс». Щоправда, вони видадуть не комікси, а серію книг «Світ очима супергероя» - такі собі дитячі енциклопедії з картинками та підписами до них. Але початок покладено.

    Українські автори також не сидять склавши руки. Тому у 2018 р. очікується продовження знайомих проектів («Воля», «Серед овець», «Троє проти зла», «Саги про Сонценосців»). Розробники «Волі» планують розширити франшизу і вже анонсували, що працюють над дитячим журналом та спін-оффом у сеттінгу 80-их років. У їхніх планах ще один дитячий комікс – про хом’ячків, що мутували на Чорнобильських землях і розвили свою цивілізацію до рівня Київської Русі.

    Видавництво «Вовкулака» анонсувало одразу два нових проекти – комікс «Тиша. Зима» від Олександра Корешкова (автора «Серед овець») та «Пригоди Пітмена» Єгора Ключника. Комікс «Тиша» - це антиутопія про світ, де всі мають носити спеціальні навушники, щоб не загинути. «Прогоди Пітмена» будуть розповідати про дивного хлопця без голови, але з мозком, що літає над тілом у маленькому скафандрі.

    Наступного року також має вийти перша частина графічного роману «Відлюдники», головний герой якого – кат, котрого викликають до химерного замку для приватної страти вродливої господині.

    Згадані комікси – далеко не всі. По-перше, ми врахували тільки фантастику, а в нас виходитимуть і навчальні комікси (наприклад, продовження «Всесвітньої історії» від «Рідної мови»). По-друге, це – лише ті комікси, про які відомо зараз, можемо сподіватися, що протягом наступного року список анонсованих і друкованих книг збільшиться.

    У 2018 р. є сподівання, що українські письменники порадують продовженням циклів (Р. Радутний, В. Гранецька, Я. Каторож, Д. Корній, В. Арєнєв, Н. Гриценко). Видавництво «Фоліо» й надалі перевидаватиме твори М. та С. Дяченків (ще близько 10 томів). Авторка антиутопопії «Нова людина» Наталка Ліщинська  та «коронована» фантастка Марина Смагіна презентують свої другі за рахунком романи – «Брамницю» та «Кімнату» відповідно. Ще одна переможниця «Коронації слова» - Наталія Матолінець представить свій дебютний роман – «Гессі» - про життя дівчинки підлітка в альтернативному вікторіанському світі, де героїня насправді є переродженою богинею Гестією. Наступного року в Макса Кідрука має вийти повість під назвою «Де немає Бога», в якій письменник обіцяє ще більше заглибитися у «соціалку».

     Видавництво «Комубук», яке збирає гроші на книжки спільнокоштом, анонсувало роман «Убік» Ф. Діка. Збір коштів на видання триває, і до нього можуть долучитися всі бажаючі.

    «Навчальна книга – Богдан» продовжить видавати твори С. Лема, Р. Бредбері, К. Сіммака та Р. Желязни. Очікується, що в 2018 р. видавництво завершить цикли Д. Адамса «Путівник галактикою для космотуристів» та «Пісні Гіперіона» Д. Сіммонса. Серед новинок мають вийти: «СімМіс» Н. Стівенсона  (історія про кінець світу), Ч. М’євіль «Вокзал загублених снів» (фентезі з елементами стім-панку) та У. Міллер-молодший «Кантата за Лейбовіцем» (постапокаліпсис про монахів, що зберігають наукові знання після загибелі цивілізації) (переклади назв не остаточні).

    Наступного року «Видавництво Жупанського» презентує довгоочікувані книжки П. Воттса – «Сліпобачення» та «Ехопраксію». За чутками пан Воттс має намір приїхати на «Львівський форум видавців», де всі бажаючі зможуть із ним поспілкуватися. Ще однією очікуваною новинкою стане роман Д. Сіммонса «Терор», заснований на реальних подіях. Усередині ХІХ ст. два кораблі вирушають на пошук Північного шляху, але застрягають у кризі далеко від дому, де на екіпажі полює загадкова істота. «Видавництво Жупанського» також започатковує нову серію – «Амальгам», в якій друкуватиметься сучасна польська фантастика. Серію відкриє збірка оповідань Л. Орбітовського («польського Стівена Кінга») та футуристичний кіберпанк Ц. Збежховського. Окрім зазначених новинок також очікується третій том зібрання творів Г. Лавкрафта та збірка оповідань Е. По.

    Нову серію підліткової літератури анонсувало видавництво «АССА». Вона розпочнеться із польських авторів - А. Каньтох (про післявоєнну Польщу, де раптово з’являються янголи, а місцеві жителі переховують їх від комуністичної влади) та Р. Косіка із першою частиною циклу «Фелікс, Нет і Ніка» - польської відповіді «Гаррі Поттеру».

    Видавництво «Школа» анонсувало останню книгу циклу К. Гір «Timeless» (про дівчинку із геном мандрівника в часі) та новий цикл цієї ж авторки – про дівчину, що бачить дивні сни, які разом із нею бачать інші молоді люди. У видавництві «Віват» анонсували продовження «Шістки воронів» та роман Д. Таунсенда «Nevermore», який також порівнюють… із «Гаррі Поттером». «Рідна мова» продовжить видавати цикл «Як приручити дракона».

    «Абабагаламага» порадує шанувальників «Гаррі Поттера» колекційним багатоілюстрованим виданням «Фантастичних звірів».  Вони також анонсували твори Дж. Страуда – другим томом «Бартімеуса», та першу книгу нового циклу цього ж автора – містику «Агенство Локвуд і Ко».

    Видавництво «КСД» продовжить друкувати С. Кінга. Наразі відомо про вихід двох книжок – новинки «Сплячі Красуні» та класичного роману – «Керрі». Окрім «короля жахів» очікується також епічне фентезі від Д. Аберкромбі «The blade itself», Б. Сандерсона «The way of kings» та К. Ротфусса «The name of the wind» (Ротфусс, можливо, вийде аж у 2019 р.). «КСД» анонсувало й свіжий роман Д. Брауна із циклу про професора Ленгдона. Сюжет новинки спекулює на темі штучного інтелекту.

    У «Видавництві Старого Лева» продовжать серію «Дискосвіт» Т. Пратчетта. На черзі наступні книги із циклу про Ринсвінда та відьом, перші два томи циклу про Смерть та, можливо, відкриття улюбленого багатьма циклу про «Варту».

    Книга «Добрі передвісники», написана Т. Пратчеттом у співавторстві з Н. Гейманом, вийде у «КМ-Букс». Від видавництва варто чекати й інший твір Н. Геймана – «На щастя, молоко». Це – дитяча історія про хлопчика, якого батьки відправили купити молока, але дорогою його викрали іншопланетяни.

    Колекційне видання «Нейроманта» від «Видавництва» може отримати бюджетний тираж у м’якій обкладинці. Видавці пообіцяли у 2018 р. представити й другий том, теж колекційний.

    Існує надія, що переклад-довгобуд Я. Дукая «Лід» ("Астролябія") таки з’явиться на полицях наступного року. За чутками роботу завершено, а текст знаходиться на стадії вичитки автором. Така тривала робота пов’язана з тим, що й оригінал був величезним: 60 (!) авторських аркушів. За сюжетом після падіння Тунгусського метеориту світом почала ширитися загадкова субстанція – «лід», заморожуючи величезні території у прямому сенсі та розвиток науки та культури – в переносному.


    Нагадаємо, що це – далеко не всі книжки, які мають вийти, а лише ті, які були анонсовані заздалегідь. І поки робилися основні анонси, вдалося зібрати інформацію про ще декілька цікавих новинок, які ми об’єднали у завершальний новорічний анонс. Сподіваємося, у цьому списку ви знайшли для себе щось цікаве.