Наш Клуб‎ > ‎Новини‎ > ‎

Топ-10 подій на ринку української фантастики-2019

опубліковано 9 січ. 2020 р., 08:05 Ия Новицкая   [ оновлено 9 січ. 2020 р., 08:07 ]

1.       Закрилися на невизначений термін фестивалі «Брама» та «Запорізька книжкова толока».

2.      До України приїхали відомі голлівудські актори, щоби зустрітися з фанатами: Предраг Бєлац (на «Київ Комік Кон»), Денні Трехо та Крістофер Ллойд (на «Комік Кон Україна»).

3.       Письменниця Світлана Тараторіна перемогла у номінації «Найкращий дебют» на міжнародному фестивалі «Єврокон» (за міське ретро-фентезі «Лазарус»), а найкращим видавництвом фантастики у Європі визнано «Видавництво Жупанського».

4.       Україну протягом року відвідали зарубіжні фантасти: Лукаш Орбітовський, Рафал Косік, Анна Каньтох, Роберт Веґнер (Польща), Маріам Петросян (Вірменія).

5.       Кількість коміксів, виданих українською у 2019 р., перевалила за 150 найменувань (за даними Ярослава Мішенова, ринок українських коміксів у 2019 зріс на 138%).

6.       З’явилася перша офіційна ліцензія українського коміксу закордоном. Так, у Польщі вийшов графічний роман «Мор» Андрія Данковича (польською „Zaraza”).

7.       Молоде видавництво «Дім Химер» (засноване наприкінці 2018) чудово зарекомендувало себе у випуску та промоції темної літератури. З-під їхнього мацака у 2019 р. вийшло майже 20 книжок від українських авторів.

8.       Видавництво «Рідна мова» представило нову серію «Сузір’я світів», в якій друкуватиме виключно фантастику. Першими ластівками в ній стали цикли Р Веґнера та Я. Ґжендовича.

9.       З’являється тенденція, коли автори розробляють настолки за своїми книгами та коміксами («Воля: Штурмовий загін», «Нурлінь» О. Деканя, "Герой горобець: Небезпечні пригоди" Р. Крижанівського).

10.   У прокат вийшло  багатсько фентезі-фільмів українського виробництва: сімейна казка «Тільки диво»,  чарівна історія «Поліна і таємниця кіностудії» з Жаном Рено, підлітковий ешен «Фокстер і Макс», а також багатостраждальний довгобуд – мультфільм «Клара і Чарівний дракон». До цікавинок можна додати епічну стрічку «Захар Беркут», в якій знявся відомий актор Роберт Патрік, і новорічну казку «Пекельна хоругва або Різдво козацьке» (формально вийшла 1 січня 2020 р., але попередні покази були ще взимку 2019 р.).