Статті‎ > ‎

У старшій школі читатимуть ще більше фантастики

    Українські школярі читатимуть ще більше фантастики. Днями МОН оприлюднило нові навчальні плани з літератури для учнів 10-11 класів. Програма вступає в силу вже з вересня місяця.

    В обов’язковій програмі з’явилися: Ніл Гейман («Кораліна»), Стівен Кінг («Мораль»), а також блок, присвячений антиутопіям. У ньому школярам пропонується на вибір один із творів Орвелла («1984» або «Колгосп тварин»).  За вибором діти можуть почитати й Ярослава Мельника («Далекий простір»). Не зовсім фантастика, але близько – у обов’язковій шкільній програмі для 10-го класу з’явився «Алхімік» Пауело Коельо.


    Програма для позакласного читання також осучаснилася. Дітям радять почитати: Станіслава Лема «Солярій», Олдоса Гакслі «Який чудесний світ новий» та Ренома Ріггза «Дім дивних дітей». У програмі також з’явилися твори Рея Бредбері, Роберта Гайнлайна, Віктора Савченка, Галини Пагутяк,  Любка Дереша, і найсвіжіші новинки: притчі Катерини Калитко «Земля загублених»  та сатира Олександра Ірванця «Харків 1938».


    Можна побачити, як до програми включають те, що видано українською останнім часом і зараз на слуху. Хоча, там є окремі твори, надруковані дуже і дуже давно (наприклад, «Двобій» Сімака – аж у 1988 році), і де їх шукати зараз – загадка. Інший момент – чи подужають усе це школярі в повному обсязі, бо окрім фантастики там є багато чого складного, зокрема, учням 11-их класів пропонують на дозвіллі почитати Умберто Еко «Ім’я рози».

    У програмі 5-9 класів також значиться багато фантастики, але на сайті МОН поки що є лише її минулорічний варіант. Вже відомо, що у новій програмі має бути «Гонихмарник» Дари Корній.