Статті‎ > ‎

Трансформери у Дніпрі



                                                         фото: Анастасія Омельчук

                                                         текст: Ія Новицька 


Трансформери у Дніпрі.

Перший фестиваль робототехніки Bestrobofest

 

Дніпро традиційно вважається вітчизняним центром космічної індустрії. Тому й не дивно, що його обрали місцем проведення масштабного технологічного фестивалю Bestrobofest. 4-5 червня у Національному центрі аерокосмічної освіти ім. О. М. Макарова зібралося кілька сотень відвідувачів та роботів різних форм та розмірів, щоб позмагатися та обрати найкращого. Серед відвідувачів була і наш спеціальний кореспондент – Анастасія Омельчук.

Програма виявилася достатньо насиченою, як для дітей, так і для дорослих. На вході гостей зустрічала виставка картин на космічну тематику. А вже безпосередньо у центрі Макарова проводилися майстеркласи з роботобудування, ракетомоделювання  та друку на 3D принтері, а також виставки технічних новинок та справжні бої роботів. Антураж був відповідний, адже у тому ж приміщенні розташований стаціонарний музей ракет та космічних супутників, про який ми писали у минулорічному випуску альманаху Das ist fantastisch! Astra Nostra.



Дорослі могли провести час у лекторії та послухати доповіді як від 12 провідних українських науковців (переважно про розвиток свого проекту та просування стартапу), так і від зовсім маленьких майстрів робототехніки, що розповідали про свої перші досягнення.

На дітей чекали видовищні битви роботів, в яких прийняло участь кілька десятків командних та індивідуальних розробок. У програмі були гонки роботів на швидкість (маневри по «чорній смузі»), змагання коптерів (зокрема, на точність пілотування та приземлення) та найбільш видовищні робосумо – бої у центрі кола, де для перемоги потрібно виштовхнути суперника за межі рингу. Для зрівняння шансів «сумоїстів» розподілили за вагою та розміром. Приємно відзначити, що серед винахідників було чимало дітей та підлітків, що приїхали на фестиваль з усієї України.

Увагу публіки постійно привертали автономні роботи, що їздили приміщенням. Частина з них виявилася зроблена з конструктора Lego. Була там і модель марсоходу, розроблена студентами, і герой останніх «Зоряних війн» - маленький ВВ-8, і людиноподібний робот-танцюрист NAO, і надзвичайно милий робот-сміттяр ВАЛЛІ з однойменного мультфільму від «Ріхаr». Проте, найбільшу любов публіки отримав робот R2-D2 з класичної трилогії «Зоряних війн», виконаний у натуральний розмір та з оригінальним звуковим супроводженням. Мабуть, з ним сфотографувався кожен відвідувач Bestrofest.



Приємно, що фестивалі такого рівня проводяться не тільки в столиці. Це спонукає науковців та звичайних глядачів подорожувати країною та відкривати для себе нові, раніше невідомі, проте надзвичайно цікаві місця. Такі, як, наприклад, аерокосмічний музей О. М. Макарова у Дніпрі. Це також сприяє налагодженню комунікації всередині країни, що сьогодні дуже актуально. Хочеться сподіватися, що подібних фестивалів ставатиме дедалі більше, і проводитимуться вони частіше, ніж раз на рік.

Своїми враженнями від фестивалю поділилася Анастасія Омельчук: "Цей фестиваль мене надзвичайно приємно здивував і порадував. Дуже багато розумних дітей та школярів. Вони представляли свої науково-інноваційні роботи, що дуже актуальні на сьогоднішній день. Мене надзвичайно вразив бокс для вирощування рослин. Цей бокс сам контролює температуру, вологість, зміну ґрунту та подачу води до боксу. Інновації та технології не стоять на місці, і ми розвиваємося кожен день. Більше би таких фестивалів".