Статті‎ > ‎

Відгук на комікс «Двері Агари»

Сильні дівочі персонажі обживають українські комікси. Яскравий приклад цієї експансії – проект «Двері Агари» Анастасії Бистрової, що побачив світ у видавництві «Вовкулака». Перший номер коротенький – всього 40 сторінок, і містить лише зав’язку майбутнього квесту, який розгалужується мінімум на 4 підквести.

Головна героїня – молода дівчина Уна – крута і трохи відлюдкувата дослідниця порталів. Вона, як і інші представники цього вухастого народу, регулярної подорожує в невідомість у пошуках пригод та цінностей. Як вона дійшла до такого життя – історія замовчує, але інші мандрівники визнають та поважають її здібності. І, як водиться у такому сеттінгу, звичайна подорож обертається зовсім непередбачуваними наслідками.

Щоби цей комікс зайшов, варто взяти до уваги кілька умовностей:

1)      Сюжет показується через густий екшен: читача одразу закидають у вир подій без довгих пояснень і передісторій.

2)      Світ та його мешканці змальовані в міру наївними, хоч поводяться дуже серйозно, без самоіронії.

3)      Трусики танго – кращий одяг для подорожей незвіданими джунглями (в золотих традиціях фансервісу буде купа панцушотів).

У авторки є свій стиль, за яким її можна впізнати. Зокрема, завдяки основній рожево-зеленій темі коміксу. Рисовка не завжди рівна, деякі зображення вийшли більш вдалими за інші. Якість паперового видання цілком достойна.

Із зав’язки поки незрозуміло, куди веде ця історія, але вже є натяки, що все в ній не так просто, як здається на перший погляд. Можна сподіватися, що далі на нас чекатимуть подорожі оригінальними фентезійними світами з претензією на інтриги тамтешніх богів.

Плюси:

1)      Оригінальний світ Агара з власною міфологією

2)      Впізнаваний головний персонаж

3)      Динамічність

4)      Потенційно епічна історія

5)      Фансервіс для поціновувачів

Мінуси:

1)      Нерозкриті персонажі

2)      Замало інформації про світ, портали, і що там знаходять

3)      Малий об’єм коміксу