Статті‎ > ‎

Як правильно дивитись екранізовані комікси?


kinopoisk.ru

Ія Новицька

Як правильно дивитися 

екранізовані комікси?


У цій статті ми розглянемо, що зняли чи збираються зняти за популярними коміксами, в якій послідовності дивитися вже відзняте і маленькі секрети у фільмах, на які цікаво звернути увагу, коли про них знаєш.

Комікси екранізують вже понад 50 років і сьогодні цей процес продовжує нарощувати оберти, ставши на величезний конвеєр. Завдяки сучасним комп’ютерним технологіям реалістично намалювати стало можливо фактично все. Тому пригодницьке, динамічне, фантастичне відео приваблює у кінотеатри мільйони глядачів по всьому світу. Попит, як відомо, породжує пропозицію і для шанувальників жанру наразі презентують ще й телепроекти за коміксами.

Звичайно, екранізацій коміксів у кіно та на телебаченні за ці півстоліття знято безліч, і повний їх список легко знайти у вікіпедії. Особливістю екранізацій останніх років є спроба упорядкувати супергероїв в один всесвіт, в якому вони співіснують, іноді перетинаються та об’єднуються у команду, а події наступних фільмів хронологічно пов’язані з попередніми. Тож у цій статті ми спробуємо зосередитися на кіно- та теле- екранізаціях, що намагаються об’єднати героїв в цільний кіновсесвіт.

Наразі створюються два великі кіновсесвіти, пов’язані відповідно з двома найбільш великими, відомими, а тому й конкуруючими виробниками коміксіків: DC та Marvel. Серед відомих героїв DC можна назвати: Бетмена, Супермена, Зеленого Ліхтаря.

До кіновсесвіту Marvel належать: Людина-Павук, Фантастична четвірка, Люди Ікс, Месники (Тор, Залізна людина, Халк, Капітан Америка) тощо. Проте через складнощі з авторськими правами Marvel, яка сьогодні належить студії Disney, не може поєднати їх у цілісний проект.

MARVEL

Мабуть, єдиною людиною, що поєдную фактично всі фільми Marvel, є Стен Лі – автор значної частини супергероїв, що полюбляє зніматися у коротеньких сценках (камео) у екранізаціях коміксів. Вдивіться уважніше у цього чоловіка, можливо, ви його ще десь бачили?

Відео YouTube


Ще однією особливістю більшості фільмів від Marvel є відомі сцени після титрів (їх традиційно дві) – коротенькі, приблизно до 2 хвилин, що можуть бути як розважальним післяслів’ям (наприклад, як у «Вартових галактики»), так і анонсом майбутніх фільмів (як у «Людях Ікс. Дні минулого майбутнього» чи «Першому меснику - 2»). Нажаль, наші кінотеатри переважно не демонструють ці епізоди, вмикаючи світло на перших літерах титрів та м’яко натякаючи глядачам на вихід.

З огляду на особливість сцен – це значний недолік, адже іноді вони продовжують незавершені сюжетні лінії. Так, у сцені після титрів у «Росомаха: безсмертний» можна побачити одного з головних героїв наступного фільму - «Днів минулого майбутнього». У фіналі «Першого месника. Зимовий солдат» *спойлер* показано продовження сюжетної лінії Бакі Барнса, в якій він потрапляє до музею Капітана Америки та бачить на старих світлинах серед його поплічників себе, тобто, в принципі, повертає собі пам'ять. У «Людях Ікс. Дні минулого майбутнього» з’являється пролог до наступної частини – «Люди Ікс. Апокаліпсис».

Відео YouTube



        У першій сцені після титрів до «Месників» можна побачити Таноса, у другій – як головні герої все ж скоштували шаурму за пропозицією Тоні Старка. Ось цей самий момент:

Відео YouTube


Останньою родзинкою кіновсесвіту Мarvel, про яку я розповім у цій статті, є короткометрівки. Починаючи з 2011 року продюсери анонсували випуск бонусних фільмів, що виходитимуть разом з релізами блокбастерів на Blu-ray. На сьогоднішній день вийшло 5 короткометрівок:

Короткометрівки від Marvel Cinematic Universe (Disney)

«Консультант» (2011)

Філ Колсон разом з іншим агентом Щ.И.Т. обговорюють, як саботувати перемови з воєнними. І вирішують делегувати туди Тоні Старка.

«Кумедний випадок по дорозі до молоту Тора» (2011)

Історія про те, як таємний агент Філ Колсон обираючи між глазурованими та шоколадними пончиками попередив пограбування.

«Об’єкт 47» (2012)

Події відбуваються після битви за Нью Йорк («Месники»). Головні герої стрічки знаходять зброю читаурі та вирішують грабувати з нею банки.

«Агент Картер» (2013)

Середина ХХ ст.. Колишня бойова подруга Капітана Америки – Пеггі Картер, що працює на попередника таємної організації Щ.И.Т. – OSS, намагається дістати у злочинців субстанцію під назвою «Зодіак».

«Хай живе король!» (2014)

У фільмі показана зустріч неканонічного «Мандарина» з «Залізної людини 3» зі своїм канонічним аналогом. Сюжет виправляє суперечності між екранізованою версією Мандарина і коміксом.


        Короткометрівки зняті досить непогано, на рівні повноцінних фільмів. Їх можна знайти у мережі. Для ознайомлення можна поглянути, наприклад, «Кумедний випадок по дорозі до молоту Тора»:

Відео YouTube


У якій послідовності краще дивитися фільми?

Скоріше за все, любителі фантастики бачили ті чи інші екранізації коміксів. Проте, якщо ви дивилися не все, або не послідовно, а зараз хотіли б наздогнати втрачене, було б доречно упорядкувати фільми за хронологією розвитку подій. Їх повний список можна знайти, наприклад у цій статті у вікіпедії.

Проте, слід розрізняти екранізації фільмів Мarvel та так звану Marvel Cinematic UniverseДо екранізації фільмів відноситься безліч проектів, авторські права на які мають різні кіностудії. До Marvel Cinematic Universe – фільми, що наразі поєднуються в взаємопов’язаний всесвіт кампанією Disney.

Авторські права на використання окремих супергероїв, що належать різним кінокомпаніям, створюють плутанину. Так, у «Месниках» не змогли показати Людину-павука. У «Месниках. Ера Альтрона» з’являться герої з «Людей Ікс»: Ртуть та Червона Відьма.

Проте, через відсутність прав у Disney на «Людей Ікс» вони не будуть ані дітьми Магнето, ані (скоріш за все) мутантами.

Далі наведемо перелік відносно нових екранізацій Мarvel-комікс, в основі якого наявність певного кіновсесвіту (тобто більше однієї картини у лінійці), у порядку, в якому можна переглянути їх послідовно. Якщо вас цікавлять також поодинокі екранізації Мarvel, їх можна знайти у наведеному вище посиланні на Вікіпедію.

Екранізації Marvel (різні кіностудії)

Marvel Cinematic Universe (Disney)

·              «Блейд»

(1998)

·            «Залізна людина»

(2008)

·              «Блейд – 2»

(2002)

·            «Неймовірний Халк»

(2008)

·              «Блейд – 3. Трійця»

(2004)

·            «Залізна людина – 2»

(2010)

·              «Людина-Павук»

(2002)

·            «Тор»

(2011)

·              «Людина-Павук – 2»

(2004)

·            «Перший месник»

(2011)

·              «Людина-Павук – 3. Ворог у відображення»

(2007)

·            «Месники»

(2012)

·              «Шибайголова»

(2003)

·            «Залізна людина – 3»

(2013)

·              «Електра»

(2005)

·            «Тор 2. Царство темряви»

(2013)

·              «Люди Ікс»

(2000)

·            «Перший месник – 2. Інша війна»

(2014)

·              «Люди Ікс - 2»

(2003)

·            «Вартові галактики»

(2014)

·              «Люди Ікс. Остання битва»

(2006)

 

 

·              «Люди Ікс. Початок. Росомаха»

(2009)

 

 

·              «Люди Ікс. Перший клас»

(2011)

 

 

·              «Росомаха: безсмертний»

(2013)

 

 

·              «Люди Ікс. Дні минулого майбутнього»

(2014)

 

 

·              «Фантастична четвірка»

(2005)

 

 

·              «Фантастична четвірка. Вторгнення срібного серфера»

(2007)

 

 

·              «Примарний гонщик»

(2007)

 

 

·              «Примарний гонщик - 2»

(2012)

 

 

·              «Нова Людина-Павук»

(2012)

 

 

·              «Нова Людина-Павук – 2. Висока напруга»

(2014)

 

 


Надзвичайна популярність та прибутковість екранізованих коміксів спонукає кіностудії розплановувати фільми на кілька років вперед. Звичайно, у цей план постійно вносяться корективи. Так, провал у прокаті «Нової Людини-Павук – 2. Висока напруга» змусив виробників серйозно замислитися над продовженням проекту і відкласти дату прем’єри третьої частини на невизначений термін. У той же час шалений успіх «Вартових галактики» надихнув кіностудію вкластися в продовження. Ходять навіть чутки про поєднання «Вартових» з «Месниками» у третій частині у боротьбі зі спільним ворогом – титаном Таносом. Отож давайте розглянемо плани кіностудій на екранізацію коміксів. За можливістю до списку додано опис коміксу, покладеного в основу сюжету, проте, оскільки кіносценарії тримаються у секреті, цей опис може носити дуже приблизний характер по відношенню до майбутнього фільму і не вважатися спойлером.

Анонс екранізацій Marvel (різні кіностудії)

«Фантастична четвірка»

(2015)

Фільм є рімейком картин 1994 і 2005 рр. Головні герої – астронавти, що після дози космічного опромінення отримали надздібності: вміння подовжувати частини свого тіла (Містер Фантастик), ставати невидимою (Невидима леді), спалахувати (Людина-факел) та кам’яну шкіру (Істота). Їх ворог у новому перезапуску – Доктор Дум, вчений та могутній чаклун.

«Дедпул»

(2016)

Другий (після Росомахи) спін-офф про «Людей Ікс». Дедпула вже було показано у фільмі «Люди Ікс. Початок. Росомаха». Смертельно хворий, він погоджується на операцію, в наслідок якої до його клітин підживлюють регенеруючи клітини. Після операції він стає емоційно нестабільним. Дедпул у коміксах був як злочинцем, так і героєм.

«Люди Ікс. Апокаліпсис»

(2016)

У цьому фільмі команда «Людей Ікс» протистоятиме могутньому мутанту на ім’я Апокаліпсис (Ен Сабах Нур), якого всюди супроводжують чотири вершники. За коміксами Апокаліпсис народився у давньому Єгипті, має безліч суперздібностей, зокрема, може змінювати форму свого тіла, невразливий тощо. У кінці ХХ ст. він вирішив заявити про себе експериментом з природного відбору, після якого вижити мають тільки найсильніші.

«Жахлива шістка»

(2016)

За коміксами «Жахлива шістка» - група суперзлодіїв (Зелений Гоблін, Носоріг та інші), що намагаються знищити Нью Йорк та Людину-Павука. Фільм мав увійти до лінійки «Нової Людини-Павука», проте після провалу у прокаті другої частини участь Павука у проекті під сумнівом. Наразі студія анонсує картину як історію про спокуту гріхів минулого.

«Сила Ікс»

(2016)

«Сила Ікс» – нова команда супергероїв, яку очолює Росомаха. «Сила Ікс» створена замість команди «Люди Ікс». До неї входитимуть Архангел, Циклоп, Дедпул та інші. За сюжетом «Сила Ікс» боротиметься проти «чистильників» - фанатиків, що винищують мутантів.

У кіноанонсі до «Сили Ікс» зазначається, що події відбуватимуться після «Дня М», що дає підстави припустити екранізацію цієї лінії коміксів. До передумов «Дня М» відноситься розпуск «Месників» після громадянської війни. 

За сюжетом «Дня М» *спойлери?* Червона Відьма після загибелі чоловіка – Віжена – божеволіє і використовує свою силу, щоб змінити тканину всесвіту. Після цього історія всіх супергероїв змінюється. Наприклад, у Людини-Павука живі дядько і дівчина Гвен Стейсі, більшість мутантів втратили суперздібності і пам'ять. Лише Росомаха пам’ятає попередній світ і намагається повернути спогади іншим мутантам та супергероям.

«Росомаха – 3»

(2017)

 

«Фантастична четвірка – 2»

(2017)

 

«Веном»

(2017)

Веном – космічний симбіот, чорна густа рідина, що потроху починає контролювати господаря. Був показаний у фільмі «Людина-Павук – 3. Ворог у відображенні» як чорний костюм Пітера Паркера.

У коміксах про Венома велика кількість сюжетів для екранізації.

Тепер розглянемо анонсовані фільми від Disney, їх також досить багато.

Анонс екранізацій Marvel Cinematic Universe (Disney)

«Месники: ера Альтрона»

(2015)

Вже відомо, що початок фільму відрізнятиметься від комікса. Так, у фільмі робота Альтрона створить Тоні Старк, а не Хенк Пім (герой коміксів про Людину-Мураху). Також він надасть своєму комп’ютеру-помічнику Джарвісу тіло, назвавши Віжен. Альтрон, створений, щоб захищати Землю, вирішує, що люди – головна проблема та починає їх винищувати.

У коміксах Червона Відьма закохається у Віжена, що у майбутньому приведе до подій «Дня М».

За сюжетом коміксів «Ери Альтрона» робот переможе, знищивши майже всіх супергероїв. Ті, що вижили, планують подорож у часі, щоб знищити Альтрона у минулому. Проте, режисери фільму заявляють, що розвиток подій у фільмі значно відрізнятиметься від коміксу.

«Людина-Мураха»

(2015)

Фільм переповідатиме історію вченого Хенка Піма і злодюжки Скота Ленга, що за допомогою костюма Людини-Мурахи, який допомагає зменшуватися у розмірах і збільшує фізичну сили, влаштовує пограбування для порятунку світу.

У фільмі фігуруватимуть також Пеггі Картер (подруга Капітана Америки, що має сольний серіал) та батько Тоні Старка – Говард Старк.

Головним ворогом картини буде Жовтий Жакет (на відміну від коміксів, ним буде не Хенк Пім, а Дарен Крос – вчений з саморобним кардіостимулятором, який спалює серце та постійно потрібує пересадки нового, щоб вижити).

«Перший месник. Громадянська війна»

(2016)

В основі комікс про протистояння Капітана Америки і Залізної людини. За сюжетом влада США видає Акт реєстрації всіх надлюдей та пропонує Капітану Америка зайнятися їх реєстрацією і арештовувати всіх, хто відмовляється розкрити свою особу. Той проти тотального контролю за супергероями, тому разом з однодумцями готує повстання. Тоді влада наказує Тоні Старку зупинити повстання та спіймати Капітана Америку, що порушив закон.

Події громадянської війни призводять до смерті деяких з супергероїв та розпаду Месників.

*спойлер?* за коміксами після «смерті» Капітана Америки його щит підніме Бакі Барнс, ставши новим «Капітаном».

«Доктор Стрендж»

(2016)

Фільм розкриватиме магічну складову всесвіту Marvel так само, як «Вартові галактики» показали космічну. У центрі історії видатний хірург, який після автокатастрофи втрачає спритність рук та починає шукати спосіб сцілитися. Врешті-решт, він стає одним з наймогутніших магів Землі. 

Цікавий факт: написати сценарій до фільму визвався сам Д.Р. Мартін, проте йому було відмовлено. Письменник висунув нереальні умови для укладання контракту: по-перше, фільм мав випадати з цілісної лінійки екранізацій, по-друге, у його сценарій не мають права вносити зміни, по-третє, контрактом заборонялося колись потім перезнімати «Доктора Стренджа».

«Вартові галактики – 2»

(2017)

Режисер повідомив, що у другій частині збирається розкрити особу батька Зоряного Лорда, проте, на відміну від комікса, в якому батьком Пітера Квілла був Ясон – принц галактичної імперії Спарта, у фільмі глядачів чикатиме інша розв’язка.

«Тор – 3. Рагнарьок»

(2017)

 

«Чорна Пантера»

(2017)

Дія відбувається у Ваканді – території Африки, на якій знаходяться запаси унікального металу, що поглинає вібрацію. Від втручання людей Ваканду захищав давній дух Чорної Пантери. У наш час туди знову поїхали шукачі металу, і принцу Ваканди, Т`Чаллу, доведеться вдягти маску Чорної Пантери, щоб їх зупинити.

«Месники. Війна безкінечності. Частина 1»

(2018)

В основі сюжету протистояння команди Месників з титаном Таносом, якому вдалося зібрати камені безкінечності та створити найпотужніший руйнівний артефакт – рукавицю безкінечності.

«Капітан Марвел»

(2018)

За коміксами Капітан Марвел належав до інопланетної синьошкірої раси Крії, співчував землянам та намагався їм допомагати. Одного разу він потрапив до пастки у Негативній зоні, проте за допомогою спеціальних нега-браслетів він може на деякий час покидати її, міняючись місцями з землянином Ріком Джонсоном.

«Нелюди»

(2018)

Нелюди з’явилися у давні часи внаслідок генетичних експериментів інопланетян Крії з людською расою. Після припинення втручання Крії нелюди жили окремо, розвиваючи передові технології. Їх місто знаходиться під водою. Нелюди схожі на людей, але для розвитку суперздібностей вони мають увійти до Туману Террігену, внаслідок чого з ними відбуваються мутації, деякі після цього втрачають людську зовнішність. Править ними король на ім’я Чорний Гром. Після того, як Генетична рада намагалися використати сина короля проти нього, Чорний Гром покинув місто нелюдів, а факт їх існування став відомий людям. Нелюди часто співпрацювали з супергероями.

«Месники. Війна безкінечності. Частина 2»

(2019)

 

 

Ще й серіали є?

Окрім повнометражних фільмів до Marvel Cinematic Universe (Disney) входять ще й серіали. Наразі їх 3, а події, показані у серіалах, перетинаються з сюжетом кінофільмів. 

Серіали Marvel Cinematic Universe (Disney)

«Агенти Щ.И.Т.»

(2014)

Серіал розповідає про групу агентів таємної організації Щ.И.Т. на чолі з агентом Філом Колсоном, які ведуть розслідування загадкових випадків.

Наразі знято 2 сезони.

Перший сезон хронологічно починається після подій «Месників» і тісно пов'язаний з сюжетом «Першого месника – 2. Інша війна». Рекомендовано дивитися після перегляду обох фільмів.

Другий сезон продовжує основну сюжетну лінію. У ньому можна побачити *спойлер!!!* сюжетний перетин з майбутнім фільмом «Нелюди», а також Містера Хайда і Дейзі Джонсон, його доньку.

«Агент Картер»

(2015)

Прем’єра серіалу відбудеться вже у січні. Дії відбуваються у середині ХХ ст.. Головна героїня – кохана Капітана Америки – Пеггі Картер, що бориться з нацисткою таємною організацією Г.І.Д.Р.А. та іншими загрозами для людства. У боротьбі їй допомагає батько Тоні Старка – Говард Старк зі своїм нордичним дворецьким на ім’я Джарвіс.

«Шибайголова»

(2015)

Головний герой фільму – сліпий юрист з надзвичайно розвиненими іншими органами сприйняття. Вдень він захищає людей у судах, а вночі у костюмі супергероя вершить власне правосуддя.

Отож, вибір фільмів від Marvel великий, а за найближчі 5 років він збільшиться  ще вдвічі. Проте, якщо вам недовподоби легкі розважальні блокбастери, а хочеться чогось темного депресивного та реалістичного – вам будуть цікаві фільми всесвіту DC.


DC

Всесвіт DC характеризується більш реалістичними сюжетами. Багато супергероїв не мають унікальних здібностей, полюбляють використовувати різні гаджети та підтримують форму за допомогою постійних фізичних тренувань.

У екранізації DC-коміксів можна виокремити такі самі дві тенденцію, як і в Marvel: знімаються окремі непов’язані між собою стрічки різними студіями та робиться спроба створити цілісний всесвіт DC Cinematic Universe кампанією Warner Bros. Pictures (їй взагалі належить переважна більшість екранізацій DC). Повний список кінофільмів від DC можна знайти, наприклад, за цим посиланням.


У якій послідовності дивитися фільми?

Наразі DC Cinematic Universe знаходиться у стадії розробки. У ній знято лише один фільм про Супермена - «Людина зі сталі», проте плани екранізації коміксів на найближчі роки не менш грандіозні, ніж у конкурентів.

Попередні екранізації коміксів представлені переважно поодинокими фільмами («Зелений ліхтар», «Охоронці»). Спроби створити цілісний світ робилися декілька разів, найуспішнішим з яких є трилогія про Бетмена «Темний лицар» від К. Нолана.

Екранізація DC (різні кіностудії, в т.ч. Warner Bros.)

 

DC Cinematic Universe (Warner Bros. Pictures)

 

«Супермен»

(1978)

«Людина зі сталі»

(2013)

«Супермен – 2»

(1980)

 

 

«Супермен – 3»

(1983)

 

 

«Супергьорл»

(1984)

 

 

«Супермен – 4. Боротьба за мир»

(1987)

 

 

«Повернення Супермена»

(2006)

 

 

«Бетмен»

(1989)

 

 

«Бетмен повертається»

(1992)

 

 

«Бетмен назавжди»

(1995)

 

 

«Бетмен і Робін»

(1997)

 

 

«Жінка-кішка»

(2004)

 

 

«Бетмен. Початок»

(2005)

 

 

«Темний лицар»

(2008)

 

 

«Темний лицар. Повернення легенди»

(2012)

 


 Популярність «Темного лицаря» Нолана та успіх серії фільмів про героїв, що перетинаються між собою, котрий отримала Marvel, надихнули DC створити щось подібне. Глядачами очікувалося, що новий кіновсесвіт будуватиметься на основі творіння Нолана, проте у кампанії заявили, що будуватимуть новий (саме тому трилогія «Темний лицар» стоїть також окремим проектом). На прийняття цього рішення вплинула, зокрема, відмова Кристіана Бейла продовжувати грати роль Бетмена у нових кінострічках. Вже відомо, що у DC Cinematic Universe на його місце затверджено Бена Аффлека. Таким чином, серія про Бетмена також отримала перезапуск.

Наразі DC анонсувала 10 фільмів, що увійдуть до DC Cinematic Universe. За можливістю наведемо сюжет коміксу, покладеного в основу екранізації.

Анонс екранізацій DC Cinematic Universe

«Бетмен проти Супермена. На зорі справедливості»

(2016)

За чорновим варіантом сценарію (який наразі перероблено, але окремі моменті можуть братися у розробку) Бетмен відійшов від геройських справ і одружився. Проте, його дружину вбивають і він починає мститися. Супермен не задоволений методами Бетмена і намагається йому перешкоджати. Тоді й починається  суперечка між двома супергероями. Врешті-решт, вони дізнаються, що посварити їх було хитрим планом Лекса Лютора – давнього ворога Супермена, вченого і бізнесмена, та поєднують свої сили проти нього.

З трейлера відомо, що у фільмі буде також Диво-Жінка.

«Загін самогубців»

(2016)

Держава збирає команду з ув’язнених антигероїв, для виконання небезпечної місії. За проект відповідає Аманда Уоллер. До команди злочинців увійдуть такі герої як: Дедшот, Джокер, Капітан Бумеранг, Харлі Квін та інші.

«Диво-Жінка»

(2017)

Вперше героїня дебютує у фільмі «Бетмен проти Супермена». За коміксами Диво-Жінка – принцеса амазонок, що має надприродні фізичні сили і рефлекси та вміє спілкуватися з тваринами. Вона користується Ласо Істини за допомогою якого змушує говорити правду та непорушними браслетами для захисту.

«Ліга Справедливості. Частина 1»

(2017)

Ліга справедливості – об’єднання супергероїв. До екранізованої версії, скоріш за все, будуть включені такі герої, як: Бетмен, Супермен, Чудо-Жінка, Флеш, Аквамен, Кіборг. Хоча за коміксами її склад був значно більшим та непостійним.

«Флеш»

(2018)

До цього «Флеш» двічі екранзовувався як серіал (в Україні перша екранізація йшла під назвою «Блискавка»). Події переповідають історію талановитого криміналіста – Барі Алена, який після удару блискавки отримав надприродну швидкість. За допомогою цієї швидкості він вирішує боротися зі злочинцями, а також сподівається знайти вбивцю своєї матері, який теж пересувається з надзвичайною швидкістю.

«Аквамен»

(2018)

За коміксами Аквамен – син королеви Атлантиди, що виріс серед людей. Він вміє дихати під водою, плавати з неймовірною швидкістю та керувати всіма формами підводної живності. Також він має тризуб, що створює блискавки. У коміксах Аквамен був більшою мірою другорядним, але постійним героєм.

«Шазам»

(2019)

Історія про Шазам – це історія про «Капітана Марвел», тобто тезку супергероя з конкуруючої студії Marvel, якого теж екранізуватимуть, але роком раніше (2018).

Спочатку комікси про Капітана Марвел робила студія Fawcett Comics у 50 рр. Проте, DC подала на них до суду за схожість костюма «Капітана» на Супермена. На цей час вихід коміксів припинився. Цим скористалася студія Marvel і перша зареєструвала бренд «Капітан Марвел» для свого героя. Врешті-решт,  DC отримала права на героїв у  Fawcett Comics, проте не може використовувати ім’я «Капітан Мервел», тому вживає замість нього слово «Шазам».

За коміксами звичайного підлітка зробив обраним чаклун, і коли підліток промовляє слово «Шазам!» його б’є блискавка, і він перетворюється на дорослого чоловіка, супергероя. Перетворюватися на супергероїв може також вся його родина.

«Ліга Справедливості. Частина 2»

(2019)

 

«Кіборг»

(2020)

Віктор Стоун народився у сімії вчених, що проводили над ним досліди з підвищення інтелекту. Будучі підлітком він потрапив до поганої кампанії та став злочинцем.

Одного разу під час роботи його батьків у СТАР Лабс несподівано відкривається портал, і з’являється істота, що вбиває його мати та сильно калічить Віктора.

Батько робить йому металеві протези для всього тіла. Після цього Віктор знаходить сенс життя у тому, щоб боротися зі злочинцями, зокрема, постає проти старих друзів.

«Зелений Ліхтар»

(2020)

Зелені Ліхтарі – організація, що відповідає за порядок у всесвіті, яку можна порівняти з космічною поліцією. Разом вони створюють організацію Корпус Зелених Ліхтарів. Зелений ліхтар має спеціальний Перстень Сили, за допомогою якого отримує владу над фізичним світом.

У коміксах фігурувало декілька Зелених Ліхтарів, кожен з яких мав свою історію. Майже всі з них товаришували з різними супергероями, що виконували роль Флеша.

 

І знову серіали?

Окрім екранізацій повнометражних фільмів від DC виходять також серіали, проте за відсутності цілісного всесвіту між собою вони фактично не пов’язані (виключенням можуть бути серіали «Стріла» та «Флеш», що транслюються сьогодні, в яких вже було кілька серій-кросоверів, де головні герої допомагають один одному карати злочинців). Розглянемо серіали, що зняті відносно нещодавно, або ж знаходяться у процесі зйомок.

Серіали DC

«Теємниці Смолвіля»

(2001-

2011)

Серіал складається з 218 серій (10 сезонів) і наразі завершений. Він розповідає історію становлення молодого Супермена. Окрім самого Супермена у серіалі можна побачити Лекса Лютора,  Генерала Зода, Зелену Стрілу та багатьох інших.

Цікава інформація: за контрактом у серіалі заборонено використовувати назву «Супермен» та його атрибутику. Проте, герою на грудях малюють букву S, що «випадково» є логотипом місцевої футбольної команди, іноді цифру 8, що дуже схожа на S. А Сам Кларк говорить, що йому не подобаються маски, а подобаються довгі плащі.

«Хижі птахи»

(2012-

2013)

Серіал знято з ефіру після виходу 13 епізодів.

Дії серіалу відбуваються у Нью-Готемі через кілька років після уходу Бетмена. Головні герої – Оракул та Мисливиця боряться зі злочинцями.

«Стріла»

(2012)

Серіал наразі складається з трьох сезонів, не завершений. Головний герой серіалу – міліардер Олівер Куін, що після катастрофи провів кілька років на безлюдному острові та повернувся додому кимось іншим, чимось іншим. Тепер він у зеленому капюшоні з луком та стрілами гасає нічним Старлінгсіті та вершить свою жорстоку справедливість.

У серіалі можна також побачити інших героїв з DC: Аманду Уоллер та «Загін Самогубців», Флеша, Канарку та навіть самого Рас аль Гула (супротивника Бетмена).

«Флеш»

(2014)

Наразі транслюється перший сезон. Високі рейтинги дають підстави припустити його продовження на другий.

Головний герой – Барі Ален працює криміналістом. Його батько сидить у тюрмі за вбивство його матері. Проте Барі бачив, що мати вбило щось загадкове і блискавично швидке. Після того, як у Барі влучає блискавка, він сам отримує надзвичайну швидкість та починає боротися зі злочинцями, багато з яких також мають надприродні здібності.

Проект є перезапуском однойменного серіалу (1990-1991 рр.), що виходив в Україні під назвою «Блискавка». До речі, батька Барі Алена у новому серіалі грає той самий актор, що виконував роль Флеша-Блискавки у першій екранізації.

Кампанія DC анонсувала повнометражний фільм про Флеша. Вже відомо, що головну роль у ньому виконає не той актор, що знімається у серіалі.

«Константин»

(2014)

Серіал транслюється. Головний герой – екзорцист Джон Константин спокутує свої попередні гріхи та намагається захистити людство від потойбічної загрози.

«Готем»

(2014)

Серіал транслюється. Події відбуваються у Готемсіті часів молодості Брюса Уейна (Бетмена). Головний герой – молодий поліцейський – Джеймс Гордон, що виступив проти організованої злочинності.

У серіалі планують показати велику кількість героїв з коміксів про Бетмена: Пінгвіна, Джокера, Жінку-Кішку та багатьох інших.

Таким чином, глядачі мають широкий вибір фільмів та серіалів для перегляду. З огляду на те, що фільми стають все більше пов’язаними між собою, а їх кількість з кожним роком зростає, ми спробували упорядкувати їх у правильній для ознайомлення послідовності. Отож, обирайте для себе улюблений кіновсесвіт – і вперед! Приємного перегляду!