Верховський В. Ера електрики (збірка фантастичних оповідань)


В.Верховський. Ера Електрики. (збірка фантастичних оповідань)

Здається, що книга із такою назвою має обов’язково бути раціоналістичною, як і наш раціональний час. Однак це не так. Оповідання, назва якого і стала назвою всієї книги, є, мабуть, найбільш ірраціоналістичним у першій збірці молодого письменника-фантаста Валерія Верховського.

Попри те що збірка отримала назву за одноіменним готичним оповіданням, у творчості автора це радше виняток. Здебільшого його увага закцентована на науковій фантастиці, водночас у своїх творах Валерій зачіпає важливі етичні проблеми. Так, у оповіданні «Відкриття Джоконди» читач може побачити українця у ролі капітана космічного корабля Європейського Союзу, з оповідання «Земля-Нептун» — дізнатися, чому ми і досі не знайшли іншопланетного життя у нашій Сонячній системі, а завдяки оповіданню «Зосталі живі» — замислитись над тим, яку моральну відповідальність несе науковець за свої винаходи.

Практично кожне оповідання несе у собі щось особливе. При цьому авторський стиль легкий і приємний для читання, приправлений по-справжньому добрим гумором.
Comments