Наш Клуб‎ > ‎Новини‎ > ‎

В Україні пройшов фестиваль фатастичних короткометражок

опубліковано 7 бер. 2017 р., 10:01 Святослав Чирук   [ оновлено 7 бер. 2017 р., 10:02 ]
23 лютого в Україні стартував фестиваль фантастичних короткометражок «Вest Sci Fi». До показу відібрали 10 фільмів виробництва Іспанії, США, Франції, Ізраїлю та Хорватії. Разом із нашою країною фантастичні короткометражки переглядатимуть мешканці понад 17 країн. Редакція «Das ist fantastisch!» також побувала на фестивалі і готова поділитися враженнями.
Отож, на глядачів чекало 105 хвилин відео. Фільми транслюють мовою оригіналу з субтитрами. Перед переглядом картин показали коротенькі відеозвернення кількох режисерів, які побажали, щоб їхні стрічки сподобалися. Короткометражки відібрали зовсім різні, нам здалося, що кожна з них уособлює окремий жанр фантастики.
Загальне враження від перегляду… не надто приємне. Так, на жаль, із 10 фільмів сподобалися лише 3. Решта відзначилася або простеньким сюжетом, або автори надто перемудрили з концептуальністю. Якщо пройтися по фільмам, то враження такі:
1. «Перезавантаження». Трилер. Такий собі «день бабака». Мінімум акторів і локацій, максимум концептуальності, аж надто. Середнячок.
2. «Редукс». НФ. Подорожі в часі, простенький сюжет, ніби екранізація мініатюри. Не сподобалося.
3. «Третій закон Кларка». Біографія. Кіно про А. Кларка з голосом за кадром, за постановкою схоже на міні-версію фільмів ВВС, дивне завершення. Не сподобалося.
4. «Джульєтта». Антиутопія. Кіно про штучний розум і роботів-коханців, знято з гумором. Укінці сюжет цікаво перевертається на утопію. Сподобалося.
5. «Містер Дентон». Горор. Дуже простий, можна сказати, примітивний сюжет. Знову ніби екранізація мініатюри. Не сподобалося.
6. «Аполлон 81». Романтична комедія. Гарна ідея, цікава подача, є купа приємних дотепних деталей: перше побачення подається як настільна карточна гра хлопця і дівчини. Сподобалося.
7. «Чарівний олівець». Виробничий роман. Головний герой – «офісний планктон». Знято непогано, навіть із гумором, але після перегляду одразу забувся. Середнячок.
8. «Мишача дилема». Військова драма. Фільм про експлуатацію єврейського вченого у концтаборі. Давить на емоції, багато крові, але не зайшло.
9. «Викрадена фантазія». Підліткове фентезі. Фільм про уявних друзів дітей (таких собі суперменів із суперсилами). Найбільше комп’ютерних спецефектів із усіх фільмів у програмі, намальовано добре. Виглядає жваво, динамічно, по-дитячому наївно, але в цьому є свій шарм. Сподобалося.
10. «Втеча». Містичний реалізм. Дуже короткий фільм про читачку фантастики, що вирішила пройтися тими місцями, що й герой книги. Кінець розчарував. Не зайшло і хотілось більшого.