Наш Клуб‎ > ‎Новини‎ > ‎

Бойкот фантастів

опубліковано 3 бер. 2014 р., 16:23 Святослав Чирук   [ оновлено 3 бер. 2014 р., 16:40 ]
    Як вже зазначалося, у з'язку зі зростанням напруження в суспільно-політичному житті та в українсько-російських стосунках, чимало авторів-фантастів, в першу чергу - російських, вирішили висловити свою громадянську позицію. Утім, на жаль, далеко не всі письменники змогли зробити це коректно, виважено та з точки зору людини, а не бійця ідеологічного фронту. Особливо "відзначився" в цьому Сергій Лук'яненко, який не тільки назвав Україну "проклятою землею", але і "образившись" на російськомовних колег по цеху з України, погрожував їм заважати усіма своїми силами у виданні їх творів на території РФ, а також радив їм "не приїздити на російські конвенти" та заборонив перекладати свої книги українською мовою. Про дану ситуацію, зокрема, писав сайт "Цензор.Нет". Свою відповідь на заяви С. Лук'яненка зробив Дніпропетровський російськомовний фантаст Ян Валєтов, в якій засудив втручання росіян у внутрішні справи України. Відреагував і інтернет-ресурс, присвячений українській фантастиці - "Аргонавти Всесвіту", чий заклик ви можете побачити на зображенні.

    В цілому підтримуючи ініціативу, від себе хочеться додати, що письменник, як і священник, є не тільки ремісником і "майстром" слова, а і, перш за все, провідником людської совісті. Цю очевидну істину, нехай і з деякую нехіттю, визнає навіть такий відомий провідник "ремісницького" значення письменницької діяльності, у тому числі - в фантастиці, як Юрій Нікітін ("Как стать писателем"). І саме через це письменник, не може собі дозволити таких слів, які прозвучали із вуст (чи пак - клавіатури) С. Лук'яненка, яку б громадянську позицію він не займав. Я ніколи не був, не є, і не стану прихильником навмисного нищення книг. На мій погляд це є варварством, порівняти яке можна тільки зі спаленням Олександрійської бібліотеки чи знищенням "ідеологічно ворожої" літератури у гітлерівській Німеччині. Це буде неправильна позиція, від якої нікому не стане легше, а постраждає, в першу чергу ваша бібліотека. А головне - мета не буде досягнута. Я пропоную не спалювати і не викидати книжки зазначених авторів, яким від цього не буде ні холодно, ні жарко (а якщо, не припусти Господь, ви ще й спеціально її КУПИТЕ задля цієї мети - то навіть приємно), а оголосити їм бойкот. Схожий до того, який оголошувався товарам "регіоналів". Не купуйте їхніх книг, не ходіть в кіно на фільми за їхніми сценаріями. Принаймні доти, доки ці люди не принесуть публічних вибачень. Якщо пан Лук'яненко вважає для себе нормальним тиск на інших письменників та зневажає українських читачів, то він має відчути на собі, що так робити з людьми НЕ можна.

    Посилання на ЖЖ С.Лук'яненка із розміщеним дописом.
   Список цитат із блогів авторів зі "списку", у який чимало з них, чомусь, мріяло потрапити (відчути себе "героями"?), можна подивитися на сайті газети "Сегодня".